Spread the love
  • 6 hónap telt el az utolsó módosítás óta
  • 2perc
  • 346szó
  • 141olvasás

Az adatbázisok kezelése

Jelenleg többféle elterjedt adatbázis-kezelőrendszer van használatban, amelyek közül a legnépszerűbbek a MySQL, MS Access, SQL Server és Oracle Database.

A következőkben főként a MySQL alapján készülnek a parancsok, lekérdezések, de természetesen lehet kitekintés a többi rendszerre is.

Az adatbázis-kezelő rendszerek alapvető fogalma és egysége, nem túl meglepő módon az adatbázis, amelynek a kezelésére általában automatizált eszközöket is nyújtanak a rendszerek, de természetesen vannak megfelelő parancsok is.

Adatbázisok létrehozása

Fontos, hogy a létrehozáskor olyan adatbázisnevet adjunk meg, amely még nem használt, hiszen könnyen hibába fogunk beleütközni. Természetesen az adatbázis létrehozásához megfelelő jogosultságokkal is rendelkeznünk kell, mert az adatbázis létrehozása nem sikerülhet, ha egy olyan felhasználói névvel próbálkozunk, amelynek nincs megfelelő jogosultsága.

A parancs szintaktikája: CREATE DATABASE adatbázisnév

Adatbázisok törlése

Az adatbázis törléséhez is megfelelő jogosultságokkal kell rendelkezni, továbbá létező adatbázisnevet kell megadni, hiszen ellenkező esetben hibaüzenettel fogunk találkozni.

A parancs szintaktikája: DROP DATABASE adatbázisnév

A parancs használata veszélyes, hiszen az adatbázis eldobásával az adatbázisban tárolt táblák, adatok, rekordok is eldobásra, törlésre kerülnek.

A nem létező adatbázisra való hivatkozást azonban ki lehet kerülni a parancs egy kibővített használatával, amely abban az esetben, ha létezik az adatbázis, akkor egyszerűen törli azt, azonban, ha a törlendő adatbázis nem létezik, akkor  csak visszajelez, hogy olyan adatbázist próbálunk törölni, amely nem létezik.

A parancs szintaktikája: DROP DATABASE IF EXIST adatbázisnév

 Források

djp

Hogyan értékeli a posztot?

Kattins a megfelelő csillagra!

Átlagpontszám 0 / 5. Értkelés 0

Még nem értékeltél!

Vélemény, hozzászólás?